logo

Hasiči ve Vítkově zachraňovali srnčí mládě ze studny

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální hasiči z Vítkova (HZS MSK) zasahovali v sobotu 29.7.2017 odpoledne na okraji Vítkova (okres Opava), kde svědci objevili v hluboké nezakryté studni srnčí mládě. Ti okamžitě volali na tísňovou linku hasičů.

Na místě pádu – na okraji zarostlého palouku u řady stromů – byli hasiči ze zdejší, tedy vítkovské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) prakticky za chvíli. Na záchranu vyděšeného mláděte z hloubky čtyř metrů studny z betonových skruží, naštěstí bez vody, použili dva díly nastavovacího žebříku, který je ve stálé výbavě zásahových vozidel hasičů.

Zřejmě nejcitlivější z hasičů slezl po žebříku dolů a dával si dobrý pozor, aby na dně studny na srnečka nešlápnul. Za chvíli už byl malý, ale krásný tvor v jeho rukou a brzy až nahoře, kde ho podal svému veliteli. Vzhledem k tomu, že srnče nemělo žádná viditelná zranění, nebyl důvod jej držet v zajetí.

Hasiči ještě zabezpečili otvor nebezpečné studny bezpečnostní páskou a odjeli na základnu. Zajistili, aby se o nebezpečném místě dozvěděly příslušné orgány Města Vítkov.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK