logo

Hasiči vyprošťovali dva zraněné muže u nehody tří vozidel v Chotěbuzi

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 29.3.2017 odpoledne v Chotěbuzi u nehody dvou osobních automobilů Citroën Xsara Picasso a Renault Megane Scenic a nákladního Manu. Ze Xsary museli hasiči opatrně vyprostit dva zraněné a zaklíněné muže středního věku – řidiče a jednoho spolujezdce.

Nehoda nedaleko karvinské části Louky si vyžádala ještě dvě další zranění – spolujezdce ve Xsaře a řidiče renaultu. Řidič nákladního manu, který jel prázdný, vyvázl bez zranění.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu zhruba ve čtvrt na tři odpoledne. Do Chotěbuzi ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Karviné a Českém Těšíně.

Hasiči oba zraněné a zaklíněné muže v Xsaře opatrně vyprostili pomocí hydraulických nástrojů. Zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a také uklízeli pomocí nasákavého sorbentu únik provozních kapalin na silnici.

Podle Policie ČR dvaapadesátiletý řidič osobního automobilu Citroën Xsara Picasso jel ve směru z Českého Těšína na Karvinou. V Chotěbuzi, poblíž Rybího domu, v levotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru. Levou přední části zde narazil do projíždějícího nákladního vozidla Man s návěsem. Posléze Xsara narazila i do dalšího osobního vozidla – Renault Megane Scenic.

Řidič (52 let) vozidla Citroën utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK