logo

Hasiči zachránili psa, který na hranicích se Slovenskem uvízl v kanalizační rouře

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od 18:56 hodin hasiči vyprošťovali psa, který vlezl do kanalizační roury u bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě na Zlínsku.

Profesionální hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči z Nedašovy Lhoty průzkumem zjistili, že asi dvouletý pes je uvězněn ne v kanálu, jak bylo ohlášeno, ale v kanalizační plastové rouře průměru asi 40 centimetrů, a nemůže ven. Pes byl ale asi 50 metrů na území Slovenské republiky. Událost tak byla nahlášena i na operační středisko hasičů v Trenčíně.

Průměr kanalizační roury neumožňoval hasičům vlézt do kanálu. Hasiči se tak snažili zabránit dalšímu postupu psa do útrob kanalizace. To se jim podařilo pomocí natlakované požární hadice typu D. Nastala tak druhá fáze, a to jak donutit mladého psa, aby zařadil zpátečku a zase z roury vylezl.

To se nakonec podařilo manipulací s natlakovanou požární hadicí C, která má větší průměr. Hasičům se tak podařilo psa doslova vystrkat. Po opuštění kanalizace pes provinile utekl. Svědomí mu ale nedalo a nakonec se vrátil poděkovat svým zachráncům.

Hasičům se ale podařilo z roury vyprostit ještě jednoho tvora. Kunu. Ta už bohužel nejevila známky života.

nprap. Roman Žemlička, HZS ZLK