logo

Hasiči zachraňovali muže po pádu do anglického dvorku v Českém Těšíně

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zachraňovaly v noci ze středy na čtvrtek 14.9.2017 zraněného muže středního věku, který se zřítil do anglického dvorku budovy bývalého kulturního domu v Českém Těšíně-Stanislavicích (okres Karviná). Zasahovala zde mj. lezecká skupina hasičů ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Karviné.

Operační středisko hasičů bylo o pádu osoby informováno zhruba půlhodinu před středeční půlnocí. Do Ostravské ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Českém Těšíně a Karviné, odkud přijela specializovaná lezecká skupina s potřebným vybavením.

Hasiči objevili na dně dvorku, zhruba v třímetrové hloubce, zraněného muže při vědomí. Měl poraněnou hlavu a končetiny. Českotěšínští hasiči se pomocí nastavovacího žebříku dostali k postiženému, kde jej ve spolupráci s týmem ZZS MSK ošetřili a stabilizovali. Poté přišla na řadu lezecká skupina HZS MSK, která pomocí nastavovacích žebříků, nosítek a lana muže vyprostila na zemský povrch a předala ZZS MSK. Celý zásah se obešel bez komplikací.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK