logo

Havarované auto nalezli v Jeřmanicích policisté, kteří jeli náhodou kolem

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli krátce předpůl čtvrtou nad ránem objevila motorizovaná hlídka obvodního oddělení policie Hodkovice při své hlídkové činnosti v Jeřmanicích ve Sněhové ulici havarované vozidlo značky Renault Clio.

Ve vozidle, které havarovalo najetím do stromu, cestovali tři muži. Třiadvacetiletý spolujezdec vpředu bohužel již nejevil žádné známky života. Další 24letý muž byl zaklíněn na zadním sedadle a jeho zdravotní stav byl na první pohled kritický. Třetí 27letý rovněž vážně poraněný muž se nacházel mimo vozidlo poblíž místa pro řidiče. Na přímou otázku, zda řídil, policistům odpověděl, že si nic nepamatuje. Je však pravděpodobné, že vozidlo řídil.

Policisté se snažili vyprostit zraněné z auta. To se jim ale nepodařilo kvůli rozsáhlé deformaci vozidla. Nezbývalo jim nic jiného, než navázat a udržovat kontakt s mužem ze zadní sedačky do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Muž z přední sedačky bohužel na žádný podnět nereagoval. Zaklíněné pasažéry vysvobodili z vozidla až příslušníci hasičského záchranného sboru.

Přivolaný lékař u třiadvacetiletého muže konstatoval úmrtí. Další dva členy si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Silniční úsek, na kterém k havárii došlo, patří mezi komunikace s málo frekventovanou dopravou. Po policistech tudy jako další účastník silničního provozu projížděl až v 6 hodin ráno cyklista.

por. Bc. Ivana Baláková, PČR