logo

Hernu prý přepadl proto, aby mohl do vězení

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Až deset let za mřížemi by mohl strávit 26letý muž, který byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Je podezřelý, že v noci ze středy na čtvrtek v teplické herně přepadl obsluhu, muže měl zezadu chytit do „kravaty“ a následně po něm požadoval, aby mu vydal peníze z pokladny. Z té měl nakonec odcizit několik desítek tisíc, ke kterým si ještě „přibral“ dva mobily a z místa činu utekl.

Policisté ale lupiče na základě popisu ještě téže noci zadrželi i s částí odcizené hotovosti, ze které už stihl pár tisíc prohrát v automatech. Muže totiž pár hodin před loupeží vyslýchali na služebně, kam se sám dostavil s přiznáním, že v práci odcizil tržbu, a když policisté od přepadeného z herny uslyšeli popis pachatele, plně se shodoval s oblečením a vizáží muže, který po výslechu ze služebny odešel. Když se ho pak kriminalisté u výslechu ptali, proč hernu přepadl, jeho vysvětlení bylo zarážející.

Večer se šel udat, protože se domníval, že ho policie zavře a on bude mít kde spát. Když se tak nestalo, rozhodl se, že provede něco závažnějšího a šel loupit. Z důvodné obavy, že zoufalý muž by mohl na svobodě dále pokračovat v trestné činnosti, poslal vyšetřovatel státnímu zástupci návrh k podání podnětu na vzetí obviněného do vazby.

por. Bc. Daniel Vítek, PČR

helicoptershow