logo

Hledaný muž se zákazem řízení jel v Renaultu bez světel, policistům neujel

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu v podvečer krátce před půl sedmou zahlédla policejní hlídka pohybující se vozidlo na obslužné komunikaci mezi obcemi Lobodice a Uhřičice. Jejich pozornost upoutalo tím, že bylo neosvětlené, proto ho za použití majáku a zvukového výstražného tónu chtěli zastavit a zkontrolovat.

Řidič na znamení nereagoval a s renaultem rychle pokračoval dál směrem na Kojetín. Za mysliveckou střelnicí na ulici Stružní sjel na travnatou plochu a chtěl hlídce, která již mezi tím byla v kontaktu s druhým policejním vozidlem, ujet. Společně se jim podařilo řidiči zablokovat cestu a pokračovat v jízdě. Za použití donucovacích prostředků byl podezřelý muž z vozidla vytažen a byla mu přiložena pouta. Zadržený 24letý muž byl ztotožněn a nejednalo se o, pro policii, neznámou osobu.

Zjistilo se, že má až do roku 2020 vysloven zákaz řízení motorových vozidel a navíc se jednalo o osobu v pátrání. Po provedených úkonech byl ze zadržení propuštěn na svobodu. V současnosti je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který dle zákona hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

PČR