logo

Hledaný muž ujížděl před Zásahovou jednotkou v kradeném autě

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zásahová jednotka KŘP hl.m. Prahy měla, ve čtvrtek okolo poledne, v plánu dopadnout hledaného muže, jenž nenastoupil do výkonu trestu. Do vězení měl muž nastoupit kvůli předchozí majetkové trestné činnosti.

Ve chvíli, kdy se však policisté pokusili muže v černé Octavii Combi (podle prvotních informací odcizené vozidlo) zastavit, začal řidič ujíždět. V průběhu honičky došlo k nehodě, konkrétně v Karlštejnské ulici v Ořechu na Praze západ, tam došlo za blíže nespecifikované situace ke střetu civilní nezúčastněné Škody Octavie, pravděpodobně ujíždějící Octavie Combi a s největší pravděpodobností také osobním vozem pražské zásahové jednotky.

V tomto místě došlo ke střelbě ze strany policistů vůči ujíždějícímu vozu, přičemž se podle prvotních informací podařilo zasáhnout nejméně jednu z pneumatik ujíždějícího vozu. V nabouraném autě a s prasklou pneumatikou se však muži podařilo ujet.

Do Ořechu vyjely posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, které ošetřily a následně ponechaly na místě řidičku nezúčastněné Octavie, která navíc po střetu nabourala ještě do dopravní značky. K místu dále vyrazili policisté z odboru vnitřní kontroly, vedení pražské zásahové jednotky a také hlídka DI PČR Praha venkov – západ. Povoláni byli strážníci MP Rudná, kteří uzavřeli okolí místa události páskou.

Okamžitě se rozjelo pátrání po ujíždějícím řidiči, do kterého byl nasazen také vrtulník LS PČR. Vozidlo bylo následně nalezeno v pražských Lahovicích, kde ho odstavil pravděpodobně ujíždějící řidič. Vůz byl nabouraný, měl proraženou olejovou vanu a také prasklou zadní pneumatiku. Policisté i nadále pokračují v pátrání po uprchlém řidiči.

Celou věcí se zabývají policisté z odboru vnitřní kontroly, kteří standardně řeší případy, ve kterých kupříkladu policista použije služební zbraň.

MrK, Týdeník Policie