logo

Hlídce PMJ Praha ujížděl motorkář pod vlivem alkoholu a drog, policistům se prokazoval cizími doklady, navíc u něj byly nalezeny sáčky s drogami

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu pět minut před půlnocí si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v křižovatce ulic Ďáblická x Střelničná motorkáře. Toho se rozhodli zastavit k provedení běžné silniční kontroly a také proto, aby zjistili, zda není motocykl například kradený, nebo zda splňuje všechny náležitosti předepsané zákonem.

Jakmile ale policisté rozblikali majáky, motorkář za to znatelně vzal a jal se policistům ujet. Jak je zřejmé ze záběrů palubní kamery policejního vozu, jel prchající řidič opravdu hlava nehlava. Minimálně čtyři křižovatky projel na červenou v rychlosti notně přesahující mnohdy až sto padesát kilometrů v hodině, kdy je zřejmé, že před těmito křižovatkami ani nepřibrzdil.

Motorkářova snaha skončila v ulici U Velké Skály, kde nezvládl průjezd zatáčkou a havaroval. V tu chvíli ho policisté zadrželi a zjišťovali, co bylo důvodem jeho zběsilé jízdy.

Jak se následně ukázalo, těch důvodů bylo hned několik. Jednak péjáci u řidič zajistili hned tři plastové sáčky, které obsahovaly větší množství bílých a modrých tablet extáze a přes osm gramů pervitinu.

Youtube Video
Podívat se na video

Dalším důvodem pro ujíždění byl samotný stav řidiče. Ten totiž podle výsledků provedených testů neměl na motorku ani sednout, natož na ni jet. Test na alkohol prokázal v řidičově dechu téměř 0,3 promile alkoholu a test na drogy avizoval, že řidič požil kokain a pervitin.

V neposlední řadě německy hovořící muž předložil na místo svého řidičského průkazu doklad úplně někoho jiného, což přímo na místě neuměl nijak vysvětlit.

Na základě všech těchto skutečností skončil dvaačtyřicetiletý muž na policejní služebně, kdy je v tuto chvíli podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR