logo

Hlídka MP Zlín našla na železniční trati auto, jeho řidička nadýchala přes 0,3 promile

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osobní automobil, který se nacházel mimo vozovku na železniční trati, nemohl ujít pozornosti hlídky Městské policie Zlín, která ve čtvrtek 8. února 2018 před čtvrtou hodinou ranní prováděla kontrolu čtvrti Podvesná. U vozidla se nacházela jeho 52letá řidička z Fryštáku, která podle svých slov nezvládla manévr odbočení na blízké křižovatce a místo do ulice vjela přes přejezd rovnou na železniční svršek.

Operační důstojník o překážce na trati ihned vyrozuměl výpravčího stanice Zlín střed, který uvedl, že ve směru z Vizovic se k místu nehody blíží osobní motorový vlak. Díky dostatku času ale mohl o události informovat strojvedoucího a ten stačil soupravu zastavit v bezpečné vzdálenosti.

Následně byla na místo přivolána Policie ČR a Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, který také provedl vyproštění vozidla. Provoz na železniční trati tak mohl být obnoven krátce před pátou hodinou.

Šetření dopravní nehody nyní provádí republiková policie. Při něm bude muset řidička mimo jiné vysvětlit také to, proč orientační vyšetření prokázalo, že jí v organizmu kolovalo přes 0,3 promile alkoholu.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín