logo

Hned dva případy napadení nožem řeší pardubičtí krajští kriminalisté

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K prvnímu napadení došlo ve úterý 19. 9. 2017 okolo půl šesté večer v jedné hotelové ubytovně v Pardubicích.

Devětatřicetiletý muž zde měl, po předchozí slovní rozepři, napadnout nožem 28letého spolubydlícího. Útok směřoval do oblasti krku a hlavy, ale naštěstí došlo pouze k drobnému zranění. Útočník obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Vzhledem k tomu, že pokus trestného činu je trestný dle trestní sazby stanovené na dokonaný trestný čin a vzhledem k tomu, že obviněný spáchal uvedený čin opětovně, je ohrožen trestní sazbou až na 12 let odnětí svobody.

Ke druhému skutku došlo druhý den, ve středu 20. 9. 2017 okolo deváté hodiny večerní v nájemním bytě ve Svitavách. Zde měla 64letá žena po slovní rozepři napadnout nožem 45letého muže. Útok směřoval do oblasti břicha a muž byl v přímém ohrožení života. Ke smrti nedošlo pouze díky včasně poskytnuté lékařské pomoci. Žena, která byla v době skutku pod vlivem alkoholu, byla policejním komisařem obviněna z trestného činu vraždy ukončeného ve stádiu pokusu, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 18 let.

V obou případech podali kriminalisté podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby, čemuž jak pardubický tak svitavský okresní soud vyhověly.

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, PČR