logo

Hned ze startu dopravní akce na Znojemsku šokoval policisty řidič autobusu MHD, nadýchal 1,8 promile

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hned na začátku víkendové akce zaměřené na alkohol za volantem, prioritně u řidičů autobusů, šokoval policisty ve Znojmě šestačtyřicetiletý šofér jedoucí na tamní lince. Tomu přístroj při dechové zkoušce ukázal zarážející hodnotu 1,80 promile.

V pátek krátce před sedmou hodinou ráno měl za sebou odjezděných pěkných pár kilometrů. Na silnice totiž vyrazil o dvě hodiny dříve. Policistům sdělil, že předcházející den vypil sedm jedenáctek a k tomu přidal šest vodek. V autobuse cestovalo v době kontroly deset cestujících.

V pondělí brzy ráno pak policisté kontrolovali v Boskovicích třiapadesátiletého řidiče autobusu, který nadýchal 0,8 promile. Ten se nejdříve vymlouval, potom ale přiznal, že večer si dal čtyři piva.

Třetím šoférem autobusu s pozitivním dechovou zkouškou je čtyřiapadesátiletý muž, kterého kontrolovala hlídka v pátek v Blansku. Muž nadýchal 0,19 promile. Večer si prý dal čaj se slivovicí. V průběhu akce dopravní policisté zjistili vedle trojice autobusáků dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu a tři šoféři se oddali před jízdou účinkům drogy.

Policisté navíc zjistili další skoro dvě stovky přestupků.

Přiložené fotografie byly pořízeny v rámci této akce. Nejedná se o konkrétní případy jmenované v článku.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR