logo

Honičku Peugeotu v Praze ukončily zastavovací pásy

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídka policistů z místního oddělení Letňany si v noci na středu 23. srpna všimla na ulici Rýmařovská v Praze 9 stříbrného vozidla Peugeot. Jeho řidiče se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat, protože měli podezření, že je pod vlivem alkoholu. Přibližně hodinu před tím s ním totiž mluvili při jedné z kontrol v letňanské restauraci a nemohl téměř stát na nohou.

Řidič s vozidlem na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět ulicemi Letňan a Kbel až na křižovatku Toužimská x Semilská, kde projel na červenou. Následně pokračoval na Mladoboleslavskou ulici směrem zpátky do Letňan, kde už na něj čekali „péjáci“ se zastavovacím pásem. Přes ten řidič přejel a prorazil si obě přední pneumatiky.

Youtube Video
Podívat se na video

S proraženými pneumatikami a s policisty v zádech řidič ještě zkusil pokračovat v ujíždění. Poškozené gumy mu to sice dovolily, ale už jen malou rychlostí okolo padesáti kilometrů v hodině. S vozidlem dojel do ulice Tvrdého, kde musel zastavit a byl policisty za použití donucovacích prostředků zadržen.

Osmačtyřicetiletého muže policisté na místě zadrželi a vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ta byla pozitivní s naměřenou hodnotou téměř 1,5 promile alkoholu v krvi.

Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk, PČR