logo

Honičku ukončil strom ležící přes zasněženou lesní cestu, řidič začal couvat a naboural do policejního vozu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 15. února 2018 v ranních hodinách si policisté na Obvodním oddělení v Kraslicích na kamerovém systému města všimli dvou mužů s drogovou minulostí, kteří se pohybovali kolem zaparkovaného vozidla Volkswagen a manipulovali s ním. Společnost jim dělala také neznámá žena. Hlídce byla známa informace, že ani jeden z mužů nevlastní řidičské oprávnění. Všechny osoby nasedly do vozidla, a to se rozjelo směrem do centra. Policisté ihned nasedli do služebního vozidla a vydali se za nimi. Řidiče vozidla chtěli následně zastavit. Ten však na světelné výstražné a zvukové zařízení s nápisem „STOP POLICIE“ nereagoval, služební vozidlo objel a začal ujíždět.

Hlídka vozidlo pronásledovala ulicemi Dukelská, ČSA a následně směrem na Sokolov. Poté se pronásledované vozidlo vydalo na obec Jindřichovice a následně i směrem za odbočku na Rotavu. Padesátiletý řidič svou bezohlednou a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V jednom místě s ujíždějícím vozidlem narazil do svodidel v protisměru. Na silnici byla zřetelná stopa po prudkém brzdění vozidla, na svodidle červená barva podezřelého vozidla a na silnici leželo několik úlomků plastu. Během jízdy se dokonce měli většího množství drog zbavit tím, že je měli vyhazovat ven z oken vozidla.

Následně vozidlo odbočilo ze silnice na lesní cestu. Zde vlivem nepřiměřené rychlosti poškodil spodní částí vozidla o povrch lesní cesty. Tímto došlo k následnému poškození olejové vany, ze které došlo k úniku oleje. Řidič na poškození nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Jeho jízdu zastavil až vyvrácený strom, který mu ležel v cestě, a proto by nucen zastavit. Policejní vozidlo zastavilo v dostatečné vzdálenosti za pronásledovaným vozidlem. Řidič vozidla Volkswagen však začal couvat a narazil do přední části služební ho vozidla. Následně policisté vystoupili z vozidla a osádku podezřelého vozidla zadrželi.

Policisté měli důvodné podezření, že by řidič mohl být pod vlivem drog. Proto byl vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek. Testu se podrobil a ten vyšel pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Následně byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a moči. Tomu se taktéž podrobil. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Při kontrole v policejních systémech policisté zjistili, že řidič řídil vozidlo i přesto, že má zadržený řidičský průkaz.

Dvaadvacetiletá spolujezdkyně z vozidla měla u sebe přechovávat sáčky s téměř 16 gramy krystalické látky, které na výzvu policistům následně vydala. Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Případ je nadále v šetření. V případě prokázání viny může být podezřelá žena u soudu potrestána až dvouletým vězením.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR