logo

Hořesedelští policisté zadrželi pachatele, který se vloupal do bytu a do rodinného domu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rakovničtí kriminalisté zahájili 25. prosince 2016 úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a také pro neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil svým jednáním šestačtyřicetiletý muž cizí národnosti v době od 23. prosince do doby jeho zadržení. Ten se vloupal v obci Nesuchyně do rodinného domu a bytu.

Policisté z Obvodního oddělení Hořesedly dopadli 25. prosince okolo desáté hodiny ranní, podezřelého muže, u nějž byly nalezeny odcizené věci z vloupání.

Šestačtyřicetiletý muž cizí národnosti si nejdříve vyhlédl rodinný dům, u něhož poškodil a odstranil alarm. Poté z místa odešel a mířil k bytovému domu, kde vnikl na balkon v prvním patře a následně rozbil skleněnou výplň a vylomil balkónové dveře, kterými se dostal dovnitř obydlí. Z bytu si odnesl notebook, tablet a různé druhy bižuterie. Nakonec se vrátil zpět k rodinnému domu, kde vypáčil okno otevřené na ventilaci, a tím vnikl do vnitřních prostor domu. Šestačtyřicetiletý pachatel si s sebou odnesl z domu okolo čtyřiceti šperků, hodinky, elektroniku, platební karty, finanční hotovost v české i cizí měně a v neposlední řadě sbírku mincí a medailí.

Kriminalisté sdělili 26. prosince 46letému muži obvinění ze spáchání pokračujícího zločinu krádež, pokračujícího přečinu porušování domovní svobody a pokračujícího přečinu poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Obviněný muž svými činy způsobil celkovou škodu přesahující půl druhého milionu. Šestačtyřicetiletý muž je stíhán vazebně.

nprap. Michaela Richterová, PČR