logo

Hříšníkům přistiženým za volantem zabavili policisté na Hodonínsku jejich auta, jeden se jim snažil ujet

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté na Hodonínsku během víkendu zabavili dvé osobní vozidla řidičům, kteří opakovaně porušovali zákon a řídili v době, kdy to mají zakázáno.

Hodonínští policisté v sobotu kontrolovali jednapadesátiletého řidiče osobního vozidla Ford Mondeo. Ten sice nebyl podle dechové zkoušky opilý, ale odmítl se podrobit testu na drogy a rovněž tak lékařskému vyšetření s odběrem krve. Policisté při lustraci řidiče zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění pro skupinu B. Zakázali mu tak další jízdu a celou věc zdokumentovali k dalšímu šetření. O den později jej ovšem přistihli znovu a celý scénář se opakoval. Policisté se už proto v tomto případě rozhodli zajistit jeho vozidlo s návrhem na propadnutí.

Kyjovští policisté řešili v pátek podobný případ. Devatenáctiletý mladík řídil v ulicích Kyjova vozidlo Škoda Felicie. Když jej policisté chtěli za pomocí modrých majáků a nápisu STOP zastavit a zkontrolovat, začal jim ujíždět. Zajel na parkoviště bytového domu, z vozidla vyskočil a začal utíkat. O kousek dále se schoval za keř, ale podcenil policistu, co jej pronásledoval. Ten jej měl celou dobu pod dohledem a během chvilky byl u něj a špatně ukrytého řidiče zajistil omezil na osobní svobodě. Policisté poté zjistili jeho totožnost a také to, že mladík je neřidič a má platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2020. Navíc měl pozitivní test na amfetamin, ale odmítl se podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve. Na základě zjištěných informací se policisté rozhodli mu vozidlo zajistit. Následně bylo odtaženo a o jeho osudu rozhodne soud.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR