logo

Hromadná nehoda, letecká akrobacie, ukázky policie, hasičů a záchranářů, taková byla Helicoptershow 2017

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Letošní program Helicopter Show byl nabitý k prasknutí. Už od dopoledne zde bylo k vidění velké množství techniky, statické i dynamické ukázky PČR, HZS a ZZS.

Nejvíce se však diváci těšili na více jak dvacetiminutovou ukázku práce složek IZS při hromadné nehodě. Z této části programu jste mohli vidět živé vysílání na našem facebooku. Letošní ročník ozdobil svým vystoupením také  Siegfried „Blacky“ Schwarz. Ten se svým strojem Red Bull BÖ105 předvedl strhující vystoupení.

Mezi letovými ukázkami nesmělo samozřejmě chybět ani vystoupení Armády České republiky s vrtulníkem W3A Sokol 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely a vrtulníkem Mi-171Š z 22. základny Vrtulníkového Letectva. K programu také patřila ukázka 2. vyhledávací a záchranné skupiny (2. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza) z Polska. Jedná se o samostatnou vojenskou jednotku určenou k provádění pátrací a záchranné činnosti na území Polské republiky a úkolům SAR v pohraniční oblasti sousedních zemí.

Na letošní Helicopter Show padl také jeden rekord. Pan Daniel Tuček (předseda představenstva společnosti DSA a pilot LZS ) zde dokázal během necelých 17 minut předvést letové ukázky hned se sedmi vrtulníky.

Celou fotogalerii naleznete ZDE

bad, Týdeník Policie