logo

I díky pozornému oznamovateli se podařilo dopadnout partu zlodějů, kteří, mimo jiné, odcizili kurýrovi dodávku i s balíky

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pozornost oznamovatele sehrála důležitou roli v případu trojice zlodějů. Ti na Brněnsku řádili několik týdnů.

Na své zlodějské výpravy vyráželi zpravidla osobním automobilem Škoda Octavia a své cíle si náhodně vybírali. Několikrát natankovali na různých benzínkách a odebrané pohonné hmoty nezaplatili. Na místě také v několika případech odcizili vystavené zboží, jako motorový olej či směs do ostřikovačů. V Nosislavi odcizili šestašedesátileté majitelce po poničení lankového zámku elektrokolo v hodnotě skoro třicet tisíc korun.

V Židlochovicích využili neopatrnosti kurýra přepravní společnosti a odcizili mu nastartovanou dodávku Peugeot i s naloženými zásilkami. Tu pak bez odcizených balíků odstavili ve Velkých Němčicích. Nejmladší z party teprve osmnáctiletý mladík v Medlově odcizil po překonání plotu z neuzamčené kůlny moped Babetta. V noci byl na mopedu projíždějící policejní hlídce podezřelý. Při kontrole vyšlo najevo, že stroj byl před chvílí odcizený. Jejich pozornosti neušel i penzión v Hlohovci na Břeclavsku, sklad zboží v Pohořelicích či několik chat na různých místech na Brněnsku.

Zlodějské řádění tria skončilo poblíž Unkovic. Oznamovateli se nepozdávalo poblíž tamního rybníka odstavené osobní auto Škoda Octavia s podezřelou trojčlennou osádkou. Když na místo přispěchali policisté, muži se od vozidla napěchovaného odcizenými věcmi pokusili utéct.

Na místě policisté zadrželi devatenáctiletého mladíka. Jeho o rok mladšího parťáka vypátrali o chvíli později v Hrušovanech. Nejzkušenější z trojice, čtyřiadvacetiletý celostátně hledaný muž, byl později vypátrán za pomoci služebního psa v rekreační oblasti Šimlochy poblíž Vojkovic.

Povedené trio způsobilo na zlodějských výpravách v zatím zadokumentovaných případech škodu za skoro sto tisíc korun. Nejstarší zloděj je stíhán vazebně, ostatní na svobodě. Policisté navíc zjišťují, zda další podobné případy nejsou jejich dílem.

Policie ČR