logo

Idylka sobotní noci: Přítelkyni povalil na zem a kabelku jí hodil do řeky

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zřejmě ne zcela harmonické poměry panují ve vztahu mezi 27letým mužem a jeho 19letou přítelkyní. Ta se totiž v neděli 10. června 2018, přibližně hodinu po půlnoci, musela obrátit prostřednictvím vypůjčeného telefonu na zlínskou městskou policii s žádostí o pomoc. Na nábřeží řeky Dřevnice, kde se volající nacházela, tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s mladou ženou, která jim sdělila, že mezi ní a jejím přítelem došlo k rozepři. Celý incident měl vygradovat fyzickým útokem, při němž ji chytil pod krkem, třásl s ní a dokonce ji povalil na zem. Ještě než z místa i od své přítelkyně odešel pryč, vzal její kabelku a tu i se všemi věcmi uvnitř hodil do řeky, která se tou dobou vypružila k průtoku 0,4 m.s-1.

Strážníci se tak nejprve věnovali vylovení kabelky, v níž se nacházel mobilní telefon, veškeré osobní doklady i klíče od domu, z vodního toku. To se jim vzápětí povedlo díky jednomu z členů hlídky, jenž si vyzul služební obuv a vyhrnul si nohavice kombinézy. Hned poté se pokusili telefonicky kontaktovat i označeného přítele, který se však odmítnul na místo vrátit s tím, že se již nachází mimo město.

Celý incident, při němž mladá žena utrpěla škodu na majetku v podobě poškozeného oděvu a kabelky včetně jejího obsahu, nyní bude mít dohru před správním orgánem. Jak se již dá ale tušit, ani sebevětší pokuta spletitý labyrint jejich společného soužití nevyřeší.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín