logo

„Já ti dám takovou kopačku do držky, že tady skončíš v bezvědomí a rozbiju tě, jak cikán hračky“

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Oznámení o polonahém ležícím muži prověřovala hlídka strážníků z Prahy 5. Muž napadl jednoho člena hlídky údery do hrudníku. Strážníci ho za pomoci hmatů, chvatů a použití teleskopického obušku zpacifikovali. S pouty na rukou ho následně předali přivolané hlídce Policie ČR. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,9‰.

V neděli ráno přijala hlídka strážníků oznámení, že v Jílovišťské ulici leží polonahý muž. Hlídka na místě nalezla muže, který měl na sobě pouze tričko a byl cítit výkaly a močí. Nehýbal se, na oslovení nereagoval, proto strážníci zkontrolovali jeho životní funkce. Muž reagoval až na bolestivý podnět a poté začal s hlídkou komunikovat.

Protože vzbuzoval veřejné pohoršení, vyzvali ho strážníci k předložení dokladů. Dotyčný je však začal slovně urážet. Na upozornění, aby toho zanechal, odpověděl: „Já ti dám takovou kopačku do držky, že tady skončíš v bezvědomí a rozbiju tě, jak cikán hračky.“ Jeden člen hlídky si z taktických důvodů připravil teleskopický obušek a udělal dobře, protože vzápětí mladík dvakrát strčil do druhé člena.

Následně byl zpacifikován hmaty, chvaty. Použit byl i obušek a následně mu byla nasazena pouta. Třiadvacetiletý muž pak požádal strážníky, ať mu přivolají matku. Na to si ho převzala do své „péče“ Policie ČR. U muže byla ještě provedena orientační zkouška na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 1,9‰.

Irena Seifertová, MP Praha