logo

Jeden policista nepřežil, další dva byli zraněni, taková je bilance útoku v Paříži

S postupem času vychází na povrch stále další a další skutečnosti týkající se čtvrteční střelby v Paříži.

Střelec tam střelbou z automatické pušky na bulváru Champs-Élysées usmrtil jednoho policistu a další dva zranil. Jak se později ukázalo, má jít o rodilého Francouze, který na policisty útočil již dříve. Podle médií má jít o Karima Cheurfiho alias abú Yusuf al Beljiki. K útoku se již přihlásil Islámský stát, který jméno podezřelého potvrdil. Na policii v Antverpách se později přihlásil druhý podezřelý, který o sobě tvrdí, že je komplicem útočníka…

Stejný muž měl na policisty střílet již v roce 2001, a to v době, kdy ho přistihli v kradeném autě. Tehdy odnesli střelbu vážným zraněním dva policisté.

Francouzská policie údajně měla informace o tom, že má Karim Cheurfi alias abú Yusuf al Beljiki blízko k radikálům. Před čtvrtečním útokem navíc hrozil v apikaci Telegram zabitím více policistů. Podle svědků zastavil autem u policejního autobusu, u kterého sedělo více policistů. Prakticky okamžitě na ně spustil palbu. Kromě postřelených policistů byla zraněna také jedna zahraniční turistka.

Rodině zastřeleného policisty i jeho kolegům již kondoloval český policejní prezident Tomáš Tuhý. „Nezáleží na tom, z jaké země tito hrdinové pochází, důležité je, že pro ochranu ostatních nasadili a riskovali své životy a přesně to všechny policisty na světě spojuje,“ uvedl na své facebookové stránce.

MrK, Týdeník Policie