logo

Jeden z fanoušků kopl policistu z SPJ, dalšího fanouška srazil a usmrtil vlak

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opavští policisté v průběhu uplynulých nočních hodin dokumentovali protiprávní jednání, kterého se dopouštěly zajištěné či zadržené osoby včera v souvislosti s fotbalovým utkáním. V tuto chvíli již není na osobní svobodě omezena žádná osoba. Sdělení podezření si vyslechli dva fanoušci, v dotčených trestních věcech je vedeno zkrácené přípravné řízení. Další fanoušci jsou podezřelí z trestných činů násilí proti úřední osobě.

Převážně se jednalo o přestupková jednání zajištěných osob, nicméně policisty teď čeká pověstná „mravenčí“ práce. Nyní prověřují i okolnosti dalších trestných činů a před sebou mají analýzy stovek hodin zajištěných záznamů a zjištění identity konkrétních jedinců, kteří včera v Opavě nerespektovali zákon.

Youtube Video
Podívat se na video

Veřejný pořádek v ulicích Opavy zajištovali i po skončení zápasu (tedy večer i v noci) policisté. Někteří fanoušci zamířili po fotbalovém utkání do restaurací.

Kolem 22.45 hodin dne 18. 3. 2017 před restaurací v Opavě napadl (kopem) policistu speciální pořádkové jednotky 38letý muž. Podezřelý rovněž kopal do služebního vozu. Muž byl policisty zpacifikován za užití donucovacích prostředků. Policista byl ošetřen, doba léčení není dosud specifikována. K objasnění okolností věci zahájili opavští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin násilí proti úřední osobě. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Youtube Video
Podívat se na video

Cizinec (oblečen do žlutého trička, dle dosud zjištěných informací zřejmě fanoušek spřízněného polského klubu opavského týmu) se měl pohybovat (vrávorat) po železniční trati dnes nad ránem v Opavě. Při střetu s vlakem utrpěl 41letý muž smrtelná zranění. V době konaných úkonů byla doprava na trati zastavena. Okolnosti události i nadále prověřují opavští kriminalisté.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR