logo

Ještě před utkáním Zlína s Kodaní se v ulicích Olomouce střetli fanoušci obou celků

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rámci bezpečnostního opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním Evropské ligy mezi celky FC Fastav Zlín a FC Kodaň, které se odehrálo 19. října 2017 na Andrově stadionu v Olomouci, došlo před zahájením utkání k narušení veřejného pořádku.

V centru města v blízkosti Terezké brány se kolem 17. hodiny střetli fotbaloví fanoušci obou celků. Díky profesionálnímu a bleskurychlému zákroku policistů, kteří ihned dorazili na místo, nedošlo k větším škodám na majetku, ani k ohrožení zdraví.

K dalšímu narušení veřejného pořádku došlo před 19. hodinou v blízkosti restaurace v centru města. Prozatím neznámý pachatel z davu fanoušků hodil výčepní sklo, které dopadlo na odstavené osobní vozidlo. Došlo k rozbití čelního skla a promáčknutí střechy nad čelním sklem. Majiteli vozidla pachatel způsobil předběžnou škodu ve výši 15 000 korun. Podezřelá osoba dosud nebyla ustanovena. Pachateli za trestný čin poškození cizí věci hrozí odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Uvedenými událostmi se nadále zabývají olomoučtí policisté.

Utkání se účastnilo více jak 6 000 fanoušků, z toho 360 přicestovalo ze zahraničí. V průběhu bezpečnostního opatření nebyla zajištěna či zadržena žádná osoba.

por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR