logo

Jihlavští kriminalisté dopadli další dealerku pervitinu

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jihlavští kriminalisté dopadli ženu, která distribuovala na Telčsku pervitin. Policejní komisař na základě shromážděných důkazů zahájil její trestní stíhání. Šestadvacetiletá žena z Telčska byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Trestnou činnost mladé ženy odhalili kriminalisté při objasňování závažné drogové kriminality jiného pachatele. Při objasňování jakékoli trestné činnosti jsou totiž kriminalisté velmi důslední a jakékoli nové poznatky, které v rámci vyšetřování získají, vždy pečlivě prověřují. Když proto při vyšetřování jiného případu zjistili informace, že na Telčsku distribuuje pervitin šestadvacetiletá žena, ihned začali případ prověřovat a její trestnou činnost také rychle objasnili. Obviněná žena pervitin distribuovala na různých místech města Telč, někdy také v místě jejího bydliště nebo bydliště odběratelů.

S cílem získat pro sebe majetkový prospěch prodávala drogu dalším lidem, mužům i ženám. Někdy pervitin směnila i za jinou věc, jako uzeniny, poskytla ho jako protislužbu, například za odvoz vozidlem, nebo výjimečně darovala zdarma. Drogové trestné činnosti se šestadvacetiletá žena dopouštěla nejméně od loňského léta. Pervitin poskytla zájemcům v desítkách případů. V minulosti již byla opakovaně soudně trestána za majetkovou trestnou činnost. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za drogovou trestnou činnost ženě hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR