logo

Jihlavští kriminalisté dopadli drogového dealera, který do regionu dovážel pervitin

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalistům jihlavského územního odboru se podařilo na základě vynikající práce dopadnout pachatele, který se dopouštěl závažné drogové trestné činnosti. Na Jihlavsko přivážel z jiných částí republiky pervitin a drogu poté distribuoval. Minulý týden kriminalisté muže zadrželi, když jel jako spolujedoucí ve vozidle s nakoupeným pervitinem zpět do Jihlavy, krystalickou látku policisté zajistili. Řidičem automobilu byl muž, který řídit vozidla nesmí. Oba skončili v policejní cele. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili věci pocházející z majetkové trestné činnosti. Oba zadržení muži byli obviněni ze spáchání trestného činu.

Minulý týden provedli jihlavští kriminalisté realizaci, při které ve spolupráci se Speciální jednotkou Dukovany zadrželi dva muže důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu. „Muži jeli po desáté hodině večer s vozidlem Opel Vectra po silnici ve směru z Třebíče, zákrok proběhl v katastru obce Okříšky,“ přiblížil npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Automobil policisté speciální jednotky zastavili a řidiče i jeho spolujedoucího zadrželi. Řidičem automobilu byl muž, který má soudem uložený zákaz řízení vozidel, a to na necelých jedenáct let, za volant smí usednout až od druhé poloviny roku 2021. Jeho spolujedoucí měl u sebe krystalickou látku, kterou vydal a kriminalisté ji zajistili. Oba zadržené muže policisté odvezli na oddělení policie do Jihlavy, kde byli umístěni do policejních cel. Zajištěná krystalická látka byla zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.

Kriminalisté provedli prohlídku vozidla Opel Vectra a domovní prohlídku, jednalo se o sklepní prostory bytového domu v Jihlavě, kde jeden z mužů bydlí. „Nalezli jsme předměty, zejména se jednalo o nářadí, u nichž vzniklo podezření, že pocházejí z trestné činnosti. Věci jsme zajistili,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou zadržených. „Sedmatřicetiletý muž z Jihlavy byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl por. Bc. Radim Novák, DiS., komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, druhý zadržený, šestatřicetiletý muž z Jihlavy, byl obviněn ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Sedmatřicetiletý muž je obviněn z toho, že na různých místech republiky nakupoval pervitin. „Drogu vozil zejména z Třebíče, Žďáru nad Sázavou a Pardubicka,“ upřesnil komisař Radim Novák. Pervitin obviněný muž nakupoval nejméně od začátku letošního roku. Drogu dovážel do Jihlavy, kde část pervitinu distribuoval dalším lidem, kteří mu za něj platili.

Dále kriminalisté prověřovali původ věcí, které zajistili při domovní prohlídce ve sklepních prostorách bytového domu. U části nářadí na základě šetření zjistili, že se jedná o věci, které byly odcizeny při vloupáních do různých objektů. Nářadí kriminalisté po provedení všech nezbytných úkonů předali zpět jejich majitelům. Případ dále vyšetřují, vyhodnocují stopy i získané informace a shromažďují další důkazy.

Není vyloučené, že bude trestní stíhání obviněných mužů ještě rozšířeno.

Za drogovou trestnou činnost hrozí sedmatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na pět let. Druhý obviněný muž může být potrestán až dvouletým trestem odnětí svobody.

PČR