logo

Jihlavští kriminalisté dopadli nezletilého dealera pervitinu

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jihlavským kriminalistům se podařilo dopadnout dalšího distributora pervitinu. Drogovou trestnou činnost tentokrát ukončili mladíkovi, kterému ještě nebylo ani osmnáct let.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání sedmnáctiletého mladíka z Jihlavska. „Mladý muž byl obviněn ze spáchání provinění nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný mladík s cílem vlastního obohacení distribuoval na území města Telč drogy dalším mladým lidem, mužům i ženám.

Mezi jeho odběrateli pervitinu byli i mladiství. Obviněný mladík předával drogy dalším lidem přibližně od loňského léta. Za pervitin mu převážně platili, někdy drogy předal svým kamarádům bezplatně nebo pervitin poskytl zdarma u první dávky. Jeden z odběratelů za drogu neplatil penězi, ale jako protihodnotu předával obviněnému mladíkovi různé věci, jako mobilní telefon či vybavení k počítači. Někteří odběratelé si od obviněného mladíka převzali pervitin v desítkách případů.

Předání drogy předcházela domluva, a to osobní, telefonická či prostřednictvím internetu, například přes sociální sítě. Odběratelé se obviněnému mladíkovi v případě zájmu sami hlásili nebo jim někdy pervitin nabízel. V jednom případě předával drogy ve vozidle, kde v tu dobu byli další dva mladí muži, z nichž jeden si pervitin vzal a hned ho užil, druhý nabízenou drogu odmítl. Kromě vozidla předával obviněný mladík pervitin zájemcům v Telči například na autobusovém nádraží nebo u zimního stadionu. Drogy si od něho přebírala necelá desítka dalších mladých lidí. Kriminalisté případ dále vyšetřují.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR