logo

Jihlavští policisté si počkali na kladenského hokejového fanouška, který na stadionu zranil mladou dívku

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hokejová utkání mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno, která se odehrála v polovině března na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě zanechala v mnohých příznivcích ledního hokeje v našem kraji nádech hořkosti nad úrovní a chováním současných hokejových fanoušků. Zejména při utkání, které se odehrálo v sobotu 16. března a bylo navíc utkáním televizním, se stala celá řada incidentů, které měly jedno společné – nevhodné chování některých podnapilých fanoušků, kteří přijeli podpořit „své rytíře“. Jako rytíři se ale mnozí z nich nechovali. Když pomineme vulgární výrazy, které jsou běžnou součástí pokřiků diváků v kotli, některé incidenty mají dohru v trestně právní rovině.

Právě při utkání, které se odehrálo 16. března, byla před jeho koncem v prostorách zimního stadionu zraněna na hlavě mladá dívka, která za asistence policistů opustila stadion a vyčkala venku na příjezd zdravotnické záchranné služby. Dívku zranil nějaký předmět, který vyletěl z kotle hostujících fanoušků. I když se zdálo téměř nemožné, že by se mohlo podařit vypátrat toho, kdo předmět úmyslně vyhodil, policisté na případu intenzívně pracovali. Na základě důkladného vyhodnocení kamerových záznamů a dalšího operativního šetření se jim podařilo ustanovit osobu, která zavinila dívčino zranění. Mladík úmyslně směrem k dívce vyhodil tužkovou baterii z megafonu, který měl u sebe. Odhozená baterie dívku zasáhla do hlavy.

Policisté se připravili na zadržení mladíka. Ten se vydal fandit do Jihlavy i na rozhodující utkání, které se hrálo v Jihlavě dne 22. března. Po předchozím souhlasu okresního státního zástupce policisté z obvodního oddělení v Jihlavě třiadvacetiletého mladíka z Kladenska zadrželi ještě před začátkem utkání v době, kdy autobus s fanoušky z Kladna zastavil na čerpací stanici u Jihlavy. Mladík byl umístěn do policejní cely a policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení. Policisté věc řeší ve zkráceném přípravném řízení a mladíkovi sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody v trvání až tří let.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR