logo

Jihočeští policisté změřili své síly v běhu na lyžích

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek dne 25. ledna 2018 se sjeli policejní sportovci a sportovkyně do šumavského ski areálu Zadov – Churáňov, kde proběhl každoroční přebor Krajského ředitelství PČR Jihočeského kraje v běhu na lyžích.

Bezmála šest desítek závodníků a závodnic změřilo síly na místních závodních tratích. Muži běželi osmikilometrovou trať klasickou technikou, ženy pak startovaly na trase poloviční. Startovní pole bylo rozděleno do třech věkových kategorií pro muže a jedné, bez rozdílu věku, pro ženy.

Sportovní den skončil hodnotnými výkony všech zúčastněných běžkařů, na náročné trati předvedli své lyžařské dovednosti a chuť zabojovat o ty nejlepší výsledky. Medailisty v rámci slavnostního zakončení ocenil ředitel Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje plk. Mgr. Luděk Procházka, který rovněž poděkoval všem organizátorům přeboru.

V jednotlivých kategoriích se ve stopě nejlépe dařilo:
Muži I – 1. místo: Šraděja Jakub (ÚO České Budějovice)
Muži II – 1. místo: Kalíšek Bořivoj (KŘP Jčk)
Muži III – 1. místo: Drnek Ivan (ÚO Strakonice)

Ženy – 1. místo: Machová Věra (KŘP Jčk)

Vítězové jednotlivých kategorií budou Jihočeský kraj reprezentovat v celorepublikových přeborech, které se uskuteční v průběhu příštího měsíce rovněž ve ski areálu Zadov – Churáňov.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR