logo

Jihomoravským policistou roku se stal npor. Dušan Klusák, v době osobního volna spoutal leukoplastí dvojici pachatelů

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ocenění Policista roku převzal z rukou krajského ředitele plk. Leoše Tržila jeden z nejlepších důstojníků integrovaného operačního střediska npor. Dušan Klusák. Ten navíc letos svým jednáním potvrdil známý fakt, že policista je ve službě 24 hodin denně.

Během své dovolené zakročil proti dvěma pachatelům krádeže. Ti po předchozím odcizení zboží a poškození automatu v nákupním centru na Vídeňské ulici zákeřně a surově napadli pracovníka bezpečnostní agentury úderem do hlavy. Nadporučík Klusák běsnícího muže se ženou, kteří byli pod vlivem alkoholu, zpacifikoval za pomoci donucovacích prostředků. Přes utrpěné zranění ještě stihl oba dva pachatele znehybnit pomocí leukoplasti z nedaleké lékárny, která posloužila coby improvizovaná pouta. S nasazením vlastního zdraví se mu tak podařilo ochránit pracovníka bezpečnostní agentury od vážnějších zdravotních následků.

Nejlepší sportovkyní byla zvolena policistka z bystrckého obvodního oddělení Klára Kalendová. Sympatická dáma se umí dobře prát i střílet, což dokázala v konkurenci 780 sportovců na 2. světových policejních hrách v Abu Dhabi. Klára reprezentovala Policii ČR hned ve dvou disciplínách. Ve střelbě skončila na 16. místě, s družstvem se umístila na čtvrtém místě. Ještě lepší však Klára byla v jiu-jitsu, kde vybojovala stříbrnou medaili. Zásadně tak přispěla ke čtvrtému místu, které náleží České republice v pořadí národů.

V dalších kategoriích byli oceněni policisté, jejichž zásahy byly mnohdy i medializovány.

por. Pavel Šváb, Policie ČR