logo

Jiskry z komína zapálily střechu rodinného domu ve Valašském Meziříčí

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Požár střechy rodinného domu byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen v 15:57 hodin. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a dobrovolní hasiči z Poličné a Podlesí.

Poté co hasiči vybaveni dýchací technikou vnikli do podkroví domu zjistili, že došlo k požáru části dřevěných střešních konstrukcí a izolací v blízkosti komínového tělesa. Pomocí vysokotlakého proudu požár rychle zlikvidovali a zasažené konstrukce ochladili. Po uhašení požáru hasiči také rozebrali část střechy aby zkontrolovali, zda se zde nenachází skrytá ložiska hoření.

Jak následně zjistil vyšetřovatel požárů, při topení došlo k úletu jisker a žhavých částic z komínu. Ty pak zapadly pod oplechování střechy u komínového tělesa a způsobily požár dřevěných konstrukcí střechy. Vzniklou škodu majitel odhadl na 80.000 korun. Uchráněn byl další majetek v hodnotě asi 3 000.000 korun.

To, že se podařilo zachránit střechu a další prostory domu, nebylo v tomto případě zásluhou pouze hasičů. Podle informací z místa události jako první totiž zasáhl kamarád majitele domu, který za pomoci vodního hasicího přístroje zabránil rozvoji požáru a jeho rozšíření.

por. Bc. Libor Netopil, HZS Zlínského kraje