logo

Jízda opilého řidiče Octavie skončila uprostřed kruhového objezdu ve Vratislavicích

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kuriózní nehodu řešili policisté během noci na pondělí na kruhovém objezdu u silnice I. třídy č. 14 ve Vratislavicích. Řidič nadýchal přes tři promile.

Během noci, krátce před desátou hodinou, přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o havárii osobního vozidla v Liberci – Vratislavicích. Řidič Octavie skončil na středovém ostrůvku kruhového objezdu.

Řidič Octavie jel po silnici I. třídy č. 14 ve směru od Jablonce nad Nisou ke kruhovému objezdu směr Kunratice. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou se zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla a místo toho aby projel kruhový objezd ve stanoveném směru, pokračoval rovně až na samotný vršek středového ostrůvku, kde jeho jízda skončila. Zde vozidlem poškodil okrasné keře v úseku cca 5 x 20 metrů. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění.

Na místě byli jako první policisté z obvodního oddělení Liberec – Vratislavice, kteří u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, z které bylo zřejmé, proč se řidič ocitl na středovém ostrůvku. Dechová zkouška byla pozitivní s naměřenou hodnotou přes 3 promile. Ani následující dvě opakované dechové zkoušky nedopadly o moc lépe. Policisté zadrželi řidiči na místě řidičský průkaz. Odtah vozidla si z místa nehody zajistil přes asistenční službu sám řidič vozidla. Na vozidle byla vyčíslena předběžná škoda ve výši 50 tisíc korun a na poškozených okrasných keřích ve výši 5 tisíc korun.

Nehodou se i nadále zabývají liberečtí dopravní policisté. Ti již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu „ohrožení pod vlivem návykové látky“.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR