logo

Jízdu cyklisty, podezřelého z distribuce pervitinu, ukončila chrudimská pořádková jednotka

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Cesta na kole chrudimskou ulicí Tovární skončila pro 28letého muže překvapením v podobě těžkooděnců z chrudimské pořádkové jednotky. Muži zákona ho nenechali rozkoukat, padly zákonné výzvy, cyklistu svedli na zem, spoutali a odzbrojili.

Tomu všemu předcházela pečlivá práce kriminalistů, kterým se podařilo zjistit jméno a příjmení podezřelého z distribuce pervitinu.

Zadržení nebylo úplně tuctové. Při prohlídce osoby u něj kolegové našli několik vrhacích nožů, „motýlka“, teleskopický obušek i kovovou vrhací hvězdici. Proč takové věci vozí u sebe, na tuto otázku padla odpověď – pro svou bezpečnost. Že podezření na něj bylo správné, o tom svědčí i skutečnost, při které měl u sebe 5 igelitových sáčků o rozměru 7×4 centimetry s bílým práškem o hmotnosti v rozmezí 0,320 a 0,410 gramů a digitální váhu. Obsahy sáčků byly odeslány na chemickou expertízu.

Při výslechu se k odběru a následné distribuci pervitinu přiznal. Od léta 2018 nepracuje, z prodeje nedovolené látky živil nejen rodinu, ale získané peníze „házel“ do automatů i jimi financoval vlastní závislost na této droze.

Stíhání probíhá na svobodě. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu v případě prokázání viny hrozí odnětí svobody v rozmezí 1 – 5 let.

Kolik zbraní u sebe skutečně měl, to můžete vidět na videozáznamu ze zadržení pod článkem i na přiložené fotografii.

por. Bc. Eva Maturová, Policie ČR