logo

K nehodě na dálnici D7 došlo při předjíždění kamionů, dálnice byla uzavřena téměř pět hodin

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kladenští dopravní policisté od dnešního rána vyšetřují nehodu kamionu a osobního vozu Ford Mondeo, ke které došlo na 15,5. kilometru dálnice D7 ve směru na Prahu.

Vyšetřováním na místě nehody policisté zjistili, že k ní došlo ve chvíli, kdy v levém i pravém jízdním pruhu jely kamiony, respektive kdy řidič jednoho kamionu předjížděl jiný kamion. Do kamionu v levém jízdním pruhu narazil zezadu řidič Mondea, přičemž nárazem poškodil návěs kamionu, ze kterého se začal na dálnici sypat převážený náklad. Zatímco zdemolovaný osobní vůz zůstal stát v levém jízdním pruhu, řidič kamionu odstavil soupravu v odstavném pruhu.

Na místě zasahovaly jednotky HZS SČK ze stanic Kladno a Slaný, společně s posádkami ZZS ASČR a hlídkami Policie ČR. Řidiče Mondea, který byl po nehodě v bezvědomí, transportovali záchranáři se středně těžkým zraněním vrtulníkem do nemocnice.

Provoz na dálnici, ve směru na Prahu, byl na více než 4,5 hodiny zastaven. Policisté nehodu zadokumentovali a jejími okolnostmi se i nadále zabývají. Alkohol u řidiče kamionu vyloučili dechovou zkouškou.

MrK, Týdeník Policie