logo

K požáru u Rudné na Praze západ vyjelo několik jednotek hasičů

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zatímco berounští profesionální hasiči, společně se svými dobrovolnými kolegy, od nedělního rána zasahují na dálnici D5 u Loděnice na Berounsku u požáru návěsu kamionu, byl na tísňové lince středočeských hasičů ohlášen další požár. Ten byl viditelný také z dálnice D5 u Rudné, a to směrem na Drahelčice.

Tentokrát byl hlášen požár seníku nebo staré stodoly mezi Rudnou a Drahelčicemi na Praze západ. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotky z Berouna a Řevnic, na místo přejela také cisterna berounské profesionální jednotky od původního zásahu na D5 a dále byly na místo vyslány jednotky dobrovolných hasičů z Vysokého Újezdu a Ořechu. K místu zamířil také velitel čety HZS SČK stanice Beroun a povolána byla hlídka OO Policie ČR Hostivice.

Jako první byla na místě dobrovolná jednotka z Vysokého Újezdu. Hasiči natáhli jeden vodní „C“ proudy do hůře přístupného terénu. Bylo zjištěno, že se jedná o požár odpadu v bývalé stodole, a to po předešlém vypalování kabelů.

Část jednotek (HZS SČK Beroun a Řevnice) byla cestou odvolána. Na místo dojely jednotky JSDH Vysoký Újezd a JSDH Ořech, společně s velitelem čety z Berouna. Hasiči požár rychle zlikvidovali jedním vodním „C“ proudem.

MrK, Týdeník Policie