logo

K vážné nehodě u Uherského Ostrohu vyjeli hasiči ze dvou krajů, na místo byl povolán také vrtulník LZS

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě dvou vozů byla v pondělí krátce před pátou hodinou odpolední vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště a v rámci mezikrajské pomoci také jednotka ze stanice Veselí nad Moravou. Událost se stala nedaleko Uherského Ostrohu.

V době příjezdu na místo nehody bylo velitelem potvrzeno, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Ve voze Škoda Octavia cestovaly dvě osoby, přičemž spolujezdec byl ve vozidle zaklíněn. Na místě se již nacházeli kolegové z HZS Jihomoravského kraje, kteří zahájili jeho vyproštění pomocí hydraulického zařízení. Ve druhém voze Volkswagen s přívěsným vozíkem cestoval pouze řidič.

Hasiči společně vyprostili zaklíněného a obě osoby z prvního vozu si převzala do své péče přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby. Řidič z druhého vozu byl po prvotním ošetření transportován do nemocnice letecky.

Jednotky zajistily oba vraky vozu proti možnému nebezpečí vzniku požáru, a po zadokumentování nehody byl proveden úklid povrchu vozovky od rozsypaného nákladu a od úlomků a střepů z vozidel. Po téměř třech hodinách zásahu se hasiči vrátili zpět na své základny.

kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS ZLK