logo

K začátku sezóny požehnal motorkářům v Novém Hrádku farář

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Městys Nový Hrádek společně s Farním úřadem a SDH Nový Hrádek v sobotu 6. května 2017 pořádal pod záštitou Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje otevření motorkářské sezóny s názvem 2. Nový Moto Hrádek.

V 11.00 ve farním kostele sv. Petra a Pavla farář pro všechny přítomné sloužil Mši svatou, po ní opustil prostory kostela a vyšel před kostel na náměstí, kde požehnal pilotům, spolujezdcům i jejich strojům pro jejich cesty napříč republikou i cizinou.

Novohrádecké náměstí první víkendový den zaplnily desítky motorek nejrůznějších značek a kubatur, společným znakem všech návštěvníků byla pohodová nálada a tolerance. Svoji vášeň pro motocykly ukázali i obyvatelé Nového Hrádku a návštěvníci z blízkého i vzdálenějšího okolí, kteří přišli krásné stroje okukovat a obdivovat.

Velkému zájmu se těšily také policejní motocykly i jejich jezdci, mezi nimiž byl i ředitel služby dopravní policie plk. Ing. Tomáš Lerch, kteří ochotně odpovídali na nejrůznější dotazy a účastníkům setkání rozdávali malé dárky v podobě reflexních šlí pro lepší viditelnost v silničním provozu.

por. Mgr. Eva Prachařová, PČR