logo

Kácení stromů začali bobři, zlínští hasiči ho museli dokončit

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K standardně nestandardnímu zásahu vyjížděli 29.12. v odpoledních a následně i večerních hodinách zlínští profesionální hasiči. Před patnáctou hodinou byli požádání o odstranění stromů hrozících pádem na cyklostezku u sportovního areálu v městské části Vršava.

V tomto ohledu se jednalo o standardní zásah, který hasiči provádí zcela běžně. Tím nestandardním bylo, že kmeny stromů byly silně poškozeny bobry, kteří žijí v blízké říčce. U pěti stromů byly kmeny poškozeny natolik, že hrozil jejich pád.

Co začaly zuby bobrů, to hasiči po příjezdu na místo bezpečně a kontrolovaně dokončili pomocí motorové pily. Pokácení jednoho z poškozených stromů muselo být ale odloženo na dobu, kdy se uvolní blízká parkovací plocha tak, aby nedošlo k poškození vozidel. Místo zásahu hasiči zabezpečili a po dohodě s pracovníkem areálu se vrátili zpět na svou stanici.

Po odjezdu zaparkovaných vozidel a uvolnění plochy se hasiči ve večerních hodinách na místo vrátili a pokáceli i poslední z pádem hrozících stromů. Jak konstatoval velitel jednotky, zásah v této lokalitě nebyl s největší pravděpodobností poslední. Dá se totiž předpokládat, že bobrům jejich zálibu hned tak někdo nerozmluví.

por. Bc. Libor Netopil, HZS Zlínského kraje