logo

Kamera v Šumperku zachytila střet dvou cyklistů, po jednom z nich pátrají policisté

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Šumperští policisté pátrají po totožnosti jednoho z účastníků dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 2. října 2017 v 08:20 hod. v Šumperku na místní komunikaci před budovou Celního úřadu na ulici M. R. Štefánika 20.

K dopravní nehodě došlo tak, že dosud nezjištěný cyklista jel na jízdním kole po ul. M. R. Štefánika ve směru jízdy od prodejny Lidl, kdy odbočil vlevo na místní komunikaci před budovu Celního úřadu, kde vjel do jednosměrné ulice v protisměru. V důsledku rychlosti své jízdy vjel v zatáčce do jízdní dráhy pětasedmdesátiletému cyklistovi, který přijížděl ve směru od Celního úřadu.

Pětasedmdesátiletý cyklista jel při pravém okraji vozovky a dosud nezjištěný cyklista narazil do jeho předního kola. V důsledku nárazu oba upadli na zem. Poškozenému cyklistovi přispěchali na pomoc dva náhodní kolemjdoucí, přičemž viník dopravní nehody po krátké chvíli znovu usedl na své jízdní kolo a z místa odjel.

Průběh nehody byl zaznamenán průmyslovou kamerou. Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění viníka dopravní nehody. S jakoukoli informací k neznámému cyklistovi je možné se obrátit na nejbližší oddělení Policie ČR, případně volat linku 158.

prap. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR