logo

Kamion na D46 naboural do světelné šipky silničářů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí před dvacátou hodinou jsme obdrželi oznámení od řidiče osobního automobilu značky Ford, že při jízdě po dálnici D46 měl poruchu a nepojízdné vozidlo stojí na 11 kilometru ve směru na Olomouc a částečně zasahuje i do pravého jízdního pruhu. Na místo vyslaní policisté překážku ihned označili a na místo přivolali pracovníky Ředitelství silnic a dálnic s pojízdnou uzavírkovou světelnou tabulí. Tou bylo místo označeno do příjezdu již přivolané odtahové služby pro porouchaný automobil.

Ve 21:15 hodin místem řídil šestačtyřicetiletý muž nákladní automobil značky Volvo s návěsem. Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy hustotě provozu řidič kamionu nestihnul včas reagovat na překážku na komunikaci a do přívěsu se světelnou uzavírkovou tabulí narazil. Vlivem nárazu došlo k posunutí přívěsu s tabulí i dodávky ke které byl přívěs připojen. Ta byla vytlačena částečně mimo komunikaci.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na dodávce, přívěsu s tabulí a nákladním automobilu byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun. Alkohol byl u řidičů obou poškozených vozidel vyloučen provedenými dechovými zkouškami.

Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR