logo

Kamion převážející klády narazil v Benešově do autobusu vezoucího děti

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Provoz v křižovatce na silnici 1/3 sjezd na ulici Červené Vršky v Benešově zkomplikovala dopravní nehoda.

Nákladní vozidlo převážející dlouhé klády tady zboku narazilo do školního autobusu s asi padesáti dětmi na palubě. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Významně se ale zkomplikovala doprava v těchto místech.

K události došlo v pondělí ráno kolem osmé hodiny na silnici 1/3, sjezdu na Benešov. Nákladní vozidlo převážející dlouhé klády, které přečnívaly ven z přívěsu, se tady z boku střetlo se školním autobusem převážejícím asi padesát dětí. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění zúčastněných osob. Alkohol u obou řidičů vyloučili policisté na místě provedením orientační dechové zkoušky.

Místo události bylo po dobu vyšetřování nehody částečně neprůjezdné. Dopravu řídili policisté kyvadlově. Děti z místa odvezl náhradní autobus. Příčinu policie vyšetřuje. Silnice byla plně zprůjezdněna okolo půl jedenácté.

Tisková zpráva HZS Středočeského kraje:
V pondělí 25. března ve čtvrt na devět byli hasiči ze stanice Benešov vysláni k dopravní nehodě na silnici první třídy číslo 3 na severním okraji Benešova.

Na první křižovatce před vjezdem do města ve směru od brněnské došlo ke kolizi autobusu plného dětí s nákladním automobilem, který převážel klády. Benešovští profesionální hasiči, kteří k nehodě vyjeli s prvovýjezdovou cisternou a velitelským automobilem, byli na místě za necelé tři minuty od vyhlášení poplachu.

Z vozidel nebylo nutné nikoho vyprošťovat, všichni vyvázli bez zranění. Pouze jedno dítě odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice na preventivní kontrolu. Speciálně vyškolený příslušník na místě poskytl první psychickou pomoc několika dětem. Po vyšetření nehody hasiči pomocí motorové řetězové pily odstranili konce klád, které vnikly dovnitř autobusu.

Policie ČR řídila dopravu kyvadlově. Dopravce zajistil náhradní autobus, který na místo dorazil krátce po půl deváté. Hasiči na závěr zásahu uklidili povrch komunikace. Provoz byl obnoven před desátou hodinou.

por. Bc. Eva Stulíková, Policie ČR + kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK