logo

Kamion se v Benešově nevešel pod most, do jehož konstrukce narazil

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Havárii způsobila jeho řidička, která se dostatečně nevěnovala řízení. Vyvázla naštěstí nezraněna. Škoda se ale vyšplhala na zhruba jeden milión korun.

V pondělí dne 25. února letošního roku kolem patnácté hodiny došlo v Benešově v ulici Máchova ve směru od Týnce nad Sázavou k havárii kamiónu. Jeho padesátiletá řidička se totiž dostatečně nevěnovala řízení a vjela pod tamní viadukt i přesto, že výška soupravy zjevně převyšovala výšku mostu. Došlo tak k částečné deformaci kabiny a celé nástavby návěsu.

Žena vyvázla naštěstí nezraněna. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u ní byla negativní. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba milión korun. Událost na místě zpracovali policisté ze skupiny dopravních nehod benešovského dopravního inspektorátu, kteří řidičce uložili pokutu, a firmu kvůli nedodržení sociálních předpisů oznámili na příslušný úřad do dalšího správního řízení.

Následkem havárie došlo k částečnému zablokování této komunikace, dopravu zde řídili kyvadlově městští strážníci. Provoz byl zcela obnoven teprve kolem půlnoci, kdy byla dokončena překládka zboží, a kamión byl odtažen.

por. Bc. Eva Stulíková, Policie ČR