logo

Karlovarští celníci objevili další nelegální herny

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští celníci v regionu odhalili 24 nelegálních heren, kde zajistili přes 100 automatů v hodnotě více než 10 milionů a hotovost přes 800 tisíc korun.

Od začátku letošního roku provedli karlovarští celníci více než 100 kontrol, z nichž bylo 40 pozitivních. Odhalili 24 nelegálních heren, kde kontrolované osoby provozovaly hazardní hry, k nimž nebyla udělena příslušná povolení dle zákona o hazardních hrách.
V dalších provozovnách celníci objevili i jiné nedostatky v provozování hazardních her, například chybné či nedostatečné označení provozovny, provozování her mimo provozní dobu, nefunkčnost monitorovacího systému či chybějící identifikace a evidence návštěvníků herny.

Při těchto kontrolách zajistili celníci přes 100 kusů výherních automatů různých typů, např. Diamond Level, iStars, Jewel, Popcorn a další, v hodnotě více než 10 milionů korun. V 15 případech byla zajištěna hotovost pocházející z provozovaného hazardu, a to ve výši téměř 700 tisíc korun a bezmála 5 tisíc eur.

Nelegální technická herní zařízení celníci z provozoven odvezli do celních skladů. V pátrání po nelegálním hazardu v regionu budou karlovarští celníci pokračovat i nadále. Zjištěná porušení zákona o hazardních hrách budou projednána v rámci správního řízení, při nichž provozovatelům hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo.

nprap. Lenka Havelková, Celní správa