logo

Karlovarští celníci objevili v poštovní zásilce více než 50 tablet extáze

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na konci března kontrolovali karlovarští celníci na pobočce České pošty v Chebu poštovní a balíkové zásilky ze západní Evropy. Při kontrole pomáhal služební pes speciálně cvičený na vyhledávání OPL. Ten označil několik poštovních vaků. Celníci pojali podezření, že zásilky neobsahují pouze písemná sdělení, ale i zakázané zboží.

Po otevření jedné ze zásilek našli přeložený bílý list papíru, do něhož byla vložena zatavená fólie. Ta obsahovala průhledný zatahovací PVC sáček s 51 kusy neznámých tablet. Po provedení zkoušky narkotestem se podezření potvrdilo, byly tam tablety extáze.

Celníci případ oznámili a předali oprávněnému policejnímu orgánu, jímž je Generální ředitelství cel, Odbor – Pátrání Plzeň. Ten zahájil úkony v trestním řízení a ustanovil osobu, která porušila zákonem chráněný zájem na ochranu společnosti a lidí proti možnému ohrožení omamnou nebo psychotropní látkou.

Zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Za uvedený přečin hrozí osobě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, nebo peněžitý trest. Případ byl předán Policii ČR.

nprap. Lenka Havelková, Celní správa