logo

Karlovarští kriminalisté dopadli dalšího dealera drog, zajistili téměř 130 gramů pervitinu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští kriminalisté zadrželi v pátek odpoledne dne 25. listopadu 2016 pětapadesátiletého letého dealera drog. Ten měl v Karlových Varech od července tohoto roku neoprávněně prodat drogu pervitin nejméně desítce osob, v celkovém množství necelých 120 gramů.

Při zadržení měl u sebe 13 kusů igelitových přepravek obsahující drogu pervitin o celkové hmotnosti 6,06 gramu, určenou k další distribuci.

Při domovní prohlídce pak kriminalisté zajistili dvě igelitové přepravky obsahující drogu pervitin o celkové váze 126,29 gramů drogy určenou k další distribuci. Dále zajistili finanční hotovost přes 200 tisíc korun, pořízenou zřejmě z prodeje drog.

S 55 letým dealerem z Karlových Varů zahájili kriminalisté trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soudce v neděli odpoledne poslal 55 letého obviněno muže do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, neboť se uvedeného jednání dopustil ve značném rozsahu.

nprap. Zuzana Týřová, PČR