logo

Karvinský fanoušek vytrhl na stadionu v Jihlavě sedačku, domácí zase používali zakázanou pyrotechniku

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Uplynulou sobotu 26. května realizovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.

Před zahájením utkání policisté zajistili doprovod pěti mikrobusů s hostujícími fanoušky ke stadionu a po utkání monitorovali jejich odjezd. Příjezd i odjezd fanoušků hostujícího celku se obešel bez protiprávního jednání. V průběhu fotbalového utkání policisté zadokumentovali protiprávní jednání, které spočívalo v poškození zařízení fotbalového stadionu.

V sektoru hostí fanoušek hostujícího celku vytrhl a poškodil sedačky. V sektoru domácích se fanoušci před ukončením zápasu dopustili přestupkové jednání na úseku požární ochrany. Používali zde zábavní pyrotechniku, od které v místě vznikl požár, který museli lokalizovat přítomní hasiči.

Oba přestupky policisté zadokumentovali, osoby podezřelé ze spáchání přestupků se podařilo jim ztotožnit. Policisté z obvodního oddělení Jihlava budou ve věci obou přestupků provádět další šetření.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR