logo

Karvinským strážníkům ujížděl opilý řidič v offroadu, po zastavení ho bránil jeho pes

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý večer přijalo operační pracoviště MP Karviná oznámení o prapodivném chování řidiče motorového vozidla v Karviné Hranicích (hlučný, neurvalý, rozevlátý…). A prapodivné bylo více než dost. Jak se později ukázalo tak jednu z příčin odhalil pozitivní test na alkohol.

Zkrácený videozáznam dokazuje, že sotva hlídka chtěla řidiče oslovit, tak ten na nic nečekal, pokusil se „zmizet“ jednosměrkou v opačném směru. Přičemž našeho kolegu bezmála srazil svým dvoutunovým offroadem. Jen duchapřítomnost strážníků (jak řidiče, tak kolegy spolujezdce) zabránila možné tragédii. Pachateli v tu chvíli bylo naprosto jedno, že ohrožuje zdraví, život a majetek – konec konců dvě cizí vozidla bez zábran poškodil.

Tím to však zdaleka neskončilo. Opakované najíždění na zasahující vozidla, nerespektování zákonné výzvy, ale ani zábrana vytvořená služebním vozem napříč přes vozovku jej nezastavila. Jak je na záznamu vidět, tak ani chvilkové uvíznutí na místě, následné otevření vozidla a pokus dostat řidiče ven nevyšel. Řidič měl na své straně zajištěny dveře a navíc nebyl sám – jak se celou dobu předpokládalo. Na kolegu čekalo při otevření dveří na straně spolujezdce velké překvapení v podobě psa, který začal bránit svého pána, čímž znemožnil dokončit zákrok. Naštěstí ne na dlouho…

Závěr je zdánlivě jako z pohádky. Konec dobrý, všechno dobré. Ale až tak pohádkové to nebylo. Jen díky schopnosti, zkušenosti, výborné místní znalosti a pitbulí vytrvalosti zasahujících strážníků, byl pachatel zajištěn a předán Policii ČR.

Co dodat? Takové případy však bohužel nejsou tak neobvyklé a vzácné jak bychom si všichni přáli.

Jsme hrdí na naše strážníky, kteří odvedli brilantní práci. To platí i pro mnoho dalších kolegů, protože obdobné zákroky nemají nic společného s představou o „procházce, nebo projížďce městem“.

MP Karviná