logo

Karvinští policisté dopadli podezřelého ze série vloupání

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony.

V pondělí 7. ledna policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeží ve stádiu dokonaným a pokusu a přečinu poškození cizí věci.

Policisté 36letému důvodně podezřelému muži prokázali, že se v Karviné, městské části Hranice, dopustil hned několika krádeží.

Jedna z prvních je datována den před Štědrým dnem. Na ulici Žižková v karvinské městské části Hranice měl muž vypáčit dveře do jedné restaurace. Uvnitr vzal, co našel….potraviny, alkohol, cigarety i peníze. Majiteli způsobil škodu odcizením i poškozením v souhrnu 47 tisíc korun.

K další krádeži mělo dojít krátce před koncem roku. Na Slovenské ulici v městské části Hranice znovu po vypáčení dveří vnikl do jiné místní restaurace. S sebou si odnesl alkohol a hotovost. Způsobená škoda na poškozeném zařízení a odcizených věcech je bezmála 20 tisíc korun.

V městské části Hranice se podezřelý muž znovu pohyboval třetí den nového roku. Po rozbití skleněné výplně se dostal do pivnice, kde měl vzít cigarety a alkohol. Majitel škodu na poškození a odcizených věcech vyčíslil ve výši 10 tisíc korun.

O dva dny později, zase v městské části Hranice, si měl podezřelý dojít do trafiky. Zajištění okna vypáčil, okno rozbil, ale dovnitř se už nedostal. Na místě byl zadržen policisty oddělení hlídkové služby.

V následujících dnech budou prověřovány další případy. Obviněnému muži, s bohatou trestní minulostí, hrozí trest odnětím svobody na jeden až pět let.

MrK, Týdeník Policiepor. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR