logo

Když ho dohnala spravedlnost, málem zkolaboval

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od listopadu loňského roku do minulého pátku se úspěšně vyhýbal nástupu do výkonu trestu odnětí svobody 46letý muž z Moravy.

Do vězení ho svým pravomocným rozhodnutím poslal pražský krajský soud. Ačkoliv soudní příkaz k nástupu do vězení s jasně daným termínem převzal, dělal do 2. srpna mrtvého brouka a zřejmě si myslel, že na něj úřady zapomenou. Mýlil se, 2. srpna ho v jedné harrachovské restauraci vypátrali kriminalisté semilského územního odboru policie. Nebyl tu jako host, ale dokonce zde pracoval.

Nijak zvlášť se ze svého zadržení zpočátku nestresoval, protože se domníval, že jde jen o nějakou formalitu. Policisty na služebnu následoval a dokonce i cestou vtipkoval. Jeho dobrá nálada se dramaticky zhoršila v momentě, kdy pochopil, že už tento den domů neodejde a několik dalších let stráví za mřížemi. Policisté mu pro jeho téměř kolapsový stav museli přivolat sanitu.

Zhruba po dvou dnech strávených na nemocničním lůžku lékaři uznali, že je schopen převozu do vězeňského zařízení a tam také skončil. Původní trest mu ale teď soud může za opožděný nástup do vězení prodloužit až o tři roky.

por. Bc. Ivana Baláková, PČR