logo

Ke střetu tří aut musel na dálnici D10 vzlétnout vrtulník, záchranáři resuscitovali roční dítě

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 32. kilometru dálnice D10, ve směru na Mladou Boleslav, došlo ve středu dopoledne k vážné dopravní nehodě tří osobních vozidel.

Na místo vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav, dále posádky ZZS Středočeského kraje z několika výjezdových stanovišť, hlídky OO PČR a DI PČR, výjezdová skupina SKPV ÚO Mladá Boleslav a o pomoc byla požádána posádka vrtulníku LZS Kryštof 01.

Záchranáři si na místě převzali do své péče čtyři zraněné osoby. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění a záchranáři je po ošetření převezli do mladoboleslavské nemocnice. Další člověk utrpěl zranění vážná a musel být letecky transportován do jedné z pražských nemocnic. U ročního dítěte došlo k zástavě oběhu a záchranáři jej museli resuscitovat. Po resuscitaci, zaléčení a připojení na umělou plicní ventilaci bylo dítě transportováno do motolské nemocnice v Praze.

Dálnice byla ve směru na Mladou Boleslav na několik hodin uzavřena. Před Benátkami nad Jizerou se vytvořila více než pětikilometrová kolona.

Přesné okolnosti vzniku nehody, ke které došlo v levém jízdním pruhu, vyšetřují dopravní policisté a kriminalisté.

MrK, Týdeník Policie