logo

Kia skončila po nehodě na Kutnohorsku v příkopu, řidič nadýchal policistům téměř dvě promile alkoholu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 8. února 2019 kolem 19 hodiny řídil v katastru obce Církvice, po silnici číslo III/03321, ve směru od obce Kutná Hora – Karlov k obci Církvice sedmapadesátiletý muž vozidlo značky Kia Rio.

Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil řidič rychlost jízdy dopravně technickému provedení komunikace a uvedl vozidlo do bočního smyku. Vlivem smyku se pak vozidlo stalo neovladatelné a přejelo přes levý jízdní pruh a sjelo vlevo mimo komunikaci do travnatého silničního příkopu. Zde pak narazilo pravou boční částí do kmene vzrostlého listnatého stromu. Vlivem nárazu se dále vozidlo přetočilo kolem osy a levou boční částí narazilo do svahu silničního příkopu. Ke střetu s jiným účastníkem silničního provozu nedošlo. Po dopravní nehodě byl řidič z místa převezen vozidlem RZS na vyšetření do nemocnice. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Úklid komunikace zajistila jednotka HZS Kutná Hora.

U řidiče bylo na místě nehody hlídkou kutnohorských policistů provedeno odborné měření ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, pomocí přístroje Dräger. Měření bylo pozitivní.

Naměřená hodnota činila 1,94 promile alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že před jízdou požil alkoholické nápoje, s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno další řízení motorových vozidel. Případ je v šetření dopravních policistů.

por. Mgr. Vendulka Marečková, Policie ČR